Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Německé ženy před inkvizicí

31. 08. 2016 12:51:15
Je až k neuvěření, kam může zajít politická snaha zajistit práva "nesvépravným" občanům. Z mého pohledu další nesymyslný zásah státu do soukromí.

Německo mám rád, nějakou dobu jsem tam žil a s Němci mám vesměs pozitivní zkušenosti. Pro hnidopichy připomínám, že jsem nezažil 2. světovou válku a v žádném případě tímto nezpochybňuji hrůzy a útrapy, které v té době dokázali Němci napáchat. Mluvím o Německu, které jsem zažil v devadesátých letech minulého století, kdy jsem fungování Německa vnímal jako velmi liberální, demokratické a zároveň sociální. V posledních letech proto docela s hrůzou pozoruji, jak se toto Německo mění.

Nemíním dnes psát o chování německých politiků vzhledem k migrační krizi, na toto téma zde již bylo uveřejněno mnoho příspěvků. Zaujala mě zpráva, že německý ministr spravedlnosti Heiko Maas přišel s návrhem zákona, který má dnes projednávat německá vláda. Jedná se o zákon, který by měl mužům, pochybujícím o svém otcovství, umožnit obrátit se na soud a ten by měl právo nařídit ženě, aby jmenovala muže, který byl přítomen v okamžiku početí. Tento návrh dokonce podpořila spolková ministryně pro rodinu, seniory, ženy a mládež Manuela Schwesigová. Nechápu, co je to za ženu, která dokáže něco takového podpořit.

Jasně, existují muži, kteří vychovávají cizí dítě, aniž by o tom věděli. Myslím si, že však současná právní úprava ve většině demokratických států umožňuje tuto situaci řešit. Pochybuji, požádám soud o určení otcovství, na základě genetického určení se dozvím, zda jsem jako otec vyloučen. Hotovo. Dále pak záleží na mě, jestli se rozhodnu s matkou cizího dítěte dále žít, protože vztah s ní je pro mě důležitější než toto zjištění. I když z logiky věci, pokud je pro mě vztah důležitější, nebudu si nechávat určit otcovství. Kdo se moc ptá, moc se dozví.

Nezlobte se na mě, ale co to může být za chlapa, který nutí ženu před soudem, aby řekla, s kým měla poměr? Takový chlap ať si rovnou podá žádost o rozvod. Zdůvodnění v uvedeném článku, že by pak mohl vymáhat peníze od biologického otce, je opravdu ubohé. Copak si myslí, že žena, která se nechá takto ponížit, o něj bude ještě stát?

Dále mi není jasné, jak daný zákon navrhuje vynutit povinnost ženy sdělit milencovo jméno. Pokutou? Veřejně prospěšnými pracemi? Nebo dokonce vězením? Nepřipomíná vám to inkvizici? A co když těch milenců bylo více? Nebo když to byla náhodná známost na jednu noc, jehož jméno ani nezná. A všichni, kteří se teď ozvou, že to by se slušné ženě nemělo stát, ať nejdříve zapátrají ve svém svědomí.

Protože právě nad technikou doznání jsem přemýšlel nejvíce a z obavy, aby se ve jménu spravedlnosti nemuselo sklouznout zpět k metodám inkvizice, bych měl pro německé zákonodárce návrh, jak by se tento problém elegantně vyřešil. A ještě by při něm vznikly pracovní místa.

Vznikl by nový úřad pro kontrolu pohlavních styků. Samozřejmě by měl pobočky ve všech městech a obcích. Každý muž a každá žena by měli povinnost, tomuto úřadu nahlásit nejpozději do 24 hodin každý nemanželský styk, přičemž by se uvádělo, kde to proběhlo, s kým a případně kdo byl svědek, aby mohl být v případě potřeby předvolán soudem k výpovědi. Tak by vznikla databáze a nedůvěřivý partner, který by si nebyl jist svým otcovstvím, by v klidu zašel na úřad, předložil by oddací list a úředník by mu za správní poplatek vyjel všechny manželčiny hříchy. Ovšem pozor, v rámci rovnoprávnosti by to platilo i opačně, takže manželka by si mohla hravě zjistit, proč manžel tak často jezdí na pracovní cesty.

A až by se tenhle systém pěkně zaběhl, všichni by už žili spořádaným partnerským životem a nikdo by nikomu nezahýbal.

Jenom musím technicky dořešit, jak by to fungovalo u lidí, kteří žijí single nebo nejsou sezdáni. Ale ti by nejsmíš museli hlásit každý styk. Vím, bylo by to administrativně trochu náročné, ale co naplat, pořádek musí být.

Takže milé dámy v Česku, až se najde nějaký zákonodárce, který bude chtít podobný zákon prosadit u nás, doufám, že proti tomu podáte přinejmenším petici. Podpis u mě máte zajištěn.

Zde je uvedený článek: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-zakon-jmeno-biologickeho-otce-d8s-/zahranicni.aspx?c=A160830_074943_zahranicni_ale

Autor: Radek Forman | středa 31.8.2016 12:51 | karma článku: 33.29 | přečteno: 2118x

Další články blogera

Radek Forman

Ženy jsou podle pánů Čunka a Bělobrádka zodpovědné za všechno. Ale co pánové?

Pan Bělobrádek a pan Čunek se v nedávné době vyjádřili, že za problém samoživitelek a neplacení alimentů mohou hlavně ženy samotné. Jejich argumenty mě po dlouhé době přinutily, abych k tomu řekl svůj názor.

24.4.2017 v 12:38 | Karma článku: 32.33 | Přečteno: 1573 | Diskuse

Radek Forman

Jsem rád, že Úřad pro ochranu osobních údajů mě tak pečlivě chrání.

Zákony prosazované bez morální logiky se stávají paskvilem, který pošlapává práva všech slušných lidí. Myslím, že tohle je ukázkový případ.

15.9.2016 v 21:08 | Karma článku: 42.40 | Přečteno: 3540 | Diskuse

Radek Forman

Takže inkvizice asi přece jen bude.

Včera jsem se vyjádřil k návrhu zákona, který projednával povinnost německých vdaných žen na žádost manžela říct jméno muže, který byl při početí dítěte. Dnes k tomu tématu přibyl další článek a vzhledem k diskuzi pod ním

1.9.2016 v 10:18 | Karma článku: 22.42 | Přečteno: 981 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Chceme funkční a právní stát

Je to první cíl politického uskupeni ANO. V Otevřeném dopise jsem oslovil i tuto stranu. Zatím jsem neobdržel žádné vyjádření.

23.7.2017 v 5:47 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse

Beata Krusic

S Amíkem na bobech- aneb lakomec z "jůůůůesej"

A zase za to může ten náš rybník:-). V zimě jsem tam poznala Dana. Američana z Floridy, který bydlí ve stejném bloku jako ti kluci z Ukrajiny, o kterých jsem před časem psala svůj blog.

22.7.2017 v 22:42 | Karma článku: 15.13 | Přečteno: 415 | Diskuse

Karel Pavlíček

Samizdat II. pokračování: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Snížení daní zajistí návrat k vytvoření společnosti spolupracujících, místo současné parazitické. Příznaky společnosti parazitické známe dokonale, společnost spolupracujících z konce 19. století vypadala diametrálně jinak.

22.7.2017 v 19:44 | Karma článku: 7.48 | Přečteno: 226 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Falešný Filla a věční "lovci výhod"

Je to stále stejná písnička. Někdo známý /známý známého, známý známého známého/ Vám nabídne jedinečnou možnost koupit cenný obraz známého mistra. Cena senzační, původ důvěryhodný, zisk zaručen. No, nekupte to....

22.7.2017 v 18:48 | Karma článku: 22.47 | Přečteno: 765 | Diskuse

Jitka Mikysková

O migranty z Afriky evropské země nestojí, ale V4 dostala zase vynadáno

V4 to tento týden opět schytala od italského premiéra Gentiloniho, aby Itálii nepoučovala, ale přitom v dopise, který mu zaslala, se například uvádí, že před vpuštěním migrantů do Evropy je třeba odlišit uprchlíky od ekonomických

22.7.2017 v 18:08 | Karma článku: 38.70 | Přečteno: 1453 | Diskuse
Počet článků 25 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2291

"K vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama" - Edmund Burke. Bohužel, jak pravdivé.

Mnohokrát mě život srazil až na dno, a přesto se vždycky snažím povstat znovu. Spoléhám především sám na sebe. Pozoruji svět kolem sebe a občas mě to nutí vyjádřit se. Kromě toho píšu pohádky pro děti ( www.kocour-bonifac.cz), protože si říkám, že aspoň děti by ještě měly věřit, že svět je v pořádku.

Více o mně: http://1jv.cz/antarktida/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.