Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Demokracii nahrazuje transgenderokracie

6. 06. 2016 19:46:41
Podle všeobecných představ by demokracie jako forma vládnutí měla prosazovat hlavně to, co si přeje většina. Ale ukazuje se, že tato forma vlády už začíná být překonána a světlé zítřky lidstva nám zajistí transgenderokracie.

Je opravdu možné, aby demokracie pracovala na své vlastní zkáze tak usilovně, jak se ukazuje v tomto článku: http://zpravy.idnes.cz/spor-toalety-usa-skoly-transgender-d67-/zahranicni.aspx?c=A160526_095222_zahranicni_bur ?

Nemůžu se ubránit dojmu, že tohle už hraničí s čistým šílenstvím. Vím, článek se týká USA, ale EU v podobných případech nezůstává příliš pozadu, viz např. zavedení povinných kvót pro počet žen ve vedoucích pozicích firem.

Každou společnost tvoří 100 % jejich členů. Převážná většina jich je "průměrných". Nemluvím teď o majetkových poměrech, ale o inteligenci, tělesném vzrůstu, fyzických schopnostech, sexuální orientaci atd. Samozřejmě existují i menšiny, které se v něčem podstatně odlišují, přičemž nejznámější je homosexuální menšina, další nikoliv nepodstatnou menšinou jsou fyzicky a mentálně postižení. V řecké Spartě řešili problém postižených hned po porodu všeobecně známým způsobem. Homosexualita je dodnes trestná v různých zemích světa a někde je trestána i smrtí. Podobným způsobům řešení otázky "menšinových" lidí se nevyhnula ani Evropa v nedávné minulosti, např. vyvražďování postižených v nacistickém Německu.

Naštěstí jsme se z tohoto vývoje poučili a naše společnost akceptovala skutečnost, že homosexualita je vrozená. Stejně tak vrozená je transsexualita, kdy psychická sexualita je v rozporu s tělesným pohlavím. Běžná populace, která je normálně sexuálně orientovaná, si asi jen těžko dokáže představit psychické problémy homosexuálů a transsexuálů, kteří se se svojí odlišnou orientací musí vyrovnat. Nesouhlasím s tím, aby tito lidé byli zesměšňováni, případně kvůli odlišné orientaci znevýhodňováni. Nemám nic proti registrovanému partnerství. Ale začínám mít problémy s tím, pokud se ochrana občanských práv těchto menšin projevuje tím, že omezuje práva ostatních.

V mnoha státech se nyní řeší otázka, zda homosexuálním partnerům povolit adopci dětí. Její zastánci se ohánějí právem těchto lidí na rodičovství. Ale není trochu divné prosazovat toto právo, když biologicky jim ho příroda upřela? Ano, homosexuální žena může svést muže a získat tak dítě přirozenou cestou. O homosexuálním muži se toto říct nedá, protože těžko najde ženu, která by s ním počala dítě a pak mu ho dobrovolně odevzdala k výchově. Ale mně jde spíše o to, že se nikdo neptá na práva druhé strany - adoptovaného dítěte.

Zastánci adopce pro homosexuální páry tvrdí, že je pro dítě určitě lepší, když bude vyrůstat v homosexuální rodině než v dětském domově. Jenže kde k tomuto názoru dospěli? Pokud budu vycházet z předpokladu, že adoptované dítě bude s největší pravděpodobností normálně sexuálně orientované, může pro něj být v budoucnosti, až začne dospívat, dost frustrující pocit, že bylo adoptováno homosexuálním párem. Třeba taky ne, nedokážu to odhadnout, ale pochybuji, že by se jakýkoliv psycholog dnes dokázal podepsat pod prohlášení, že je si stoprocentně jistý, že to psychiku dítěte neovlivní. Znám z vlastního okolí případ, kdy se chlapec v pubertě dozvěděl, že byl ve věku 1 roku adoptován (podotýkám heterosexuálním párem). Tato informace, předtím zatajovaná, ho ovlivnila natolik, že se z bezproblémového chlapce stal postrachem okolí, na čas podlehl drogám a se svými adoptivními rodiči se rozešel. Není tedy adopce homosexuálními páry zase jeden z případů sociálního inženýrství, které mohou v budoucnosti ovlivnit životy tisíců lidí?

Ale k napsání tohoto blogu mě přivedl právě článek, uvedený na začátku, kde je myšlenka ochrany práv dovedena k absurditě. Nevím, kolik procent lidí v populaci trpí transsexualitou, ale předpokládám, že ještě méně než homosexualitou. A pokud se tedy začnou objevovat snahy jako v USA, aby tito lidé si mohli volit sprchy nebo toalety podle vlastní psychiky, nikoliv podle fyzického těla, není to omezování svobod většiny? Jak se s tím mají vyrovnat např. matky s malými dcerami, když do dámských sprch přijde muž a bude tvrdit, že je žena? Proč se tedy vlastně budují oddělené toalety, když každý bude moct chodit kam chce? Nebo dotyčná osoba bude muset mít průkaz vystavený od sexuologa, že se jedná o transsexuála? Nehledě na to, že takové opatření bude mít nutně za následek, že nejméně polovina pubertálních mladíků bude transsexuály a bude chodit na dámské sprchy.

Na jednu stranu dnešní společnost prosazuje koncept, že spousta dříve běžných zdvořilostí, kterými se muž dvořil ženě, se považuje skoro za sexuální harašení, a na druhé straně budeme prosazovat takováto transgenderová opatření?

Nebylo by lepší přiznat si, že muži i ženy jsou od přírody biologicky odlišní a že se svým životem mají společně doplňovat, tak jak to vymyslela matička příroda? Samozřejmě je nutné pro obě pohlaví zajistit stejná občanská práva, což si ale myslím, že se ve většině demokratických států už povedlo. A hlavně nejdůležitější je vychovávat děti k úctě k druhému pohlaví, ke každému člověku a k tomu, že ne bohatství, společenská prestiž či politický vliv vám zajistí šťastný život. Pokud žijete v manželství (nebo partnerství), kde si jeden druhého váží, máte to největší bohatství na světě.

Zároveň bych chtěl poznamenat, že tento článek není míněn proti lidem, kteří jsou menšinové sexuální orientace nebo transsexuálové. Jejich situace je určitě hodně složitá, ale myslím si, že by jim měli hlavně pomáhat psychologové a sexuologové. Ale pokud aktivisté budou prosazovat podobná opatření, jaká jsou uvedena ve zmíněném článku, myslím si, že to naopak povede k tomu, že se většinová společnost proti tomu začne bouřit a od současné tolerance těchto menšinových skupin se vrátíme k původní diskriminaci.


Autor: Radek Forman | pondělí 6.6.2016 19:46 | karma článku: 32.62 | přečteno: 871x

Další články blogera

Radek Forman

Ženy jsou podle pánů Čunka a Bělobrádka zodpovědné za všechno. Ale co pánové?

Pan Bělobrádek a pan Čunek se v nedávné době vyjádřili, že za problém samoživitelek a neplacení alimentů mohou hlavně ženy samotné. Jejich argumenty mě po dlouhé době přinutily, abych k tomu řekl svůj názor.

24.4.2017 v 12:38 | Karma článku: 32.33 | Přečteno: 1595 | Diskuse

Radek Forman

Jsem rád, že Úřad pro ochranu osobních údajů mě tak pečlivě chrání.

Zákony prosazované bez morální logiky se stávají paskvilem, který pošlapává práva všech slušných lidí. Myslím, že tohle je ukázkový případ.

15.9.2016 v 21:08 | Karma článku: 42.46 | Přečteno: 3543 | Diskuse

Radek Forman

Takže inkvizice asi přece jen bude.

Včera jsem se vyjádřil k návrhu zákona, který projednával povinnost německých vdaných žen na žádost manžela říct jméno muže, který byl při početí dítěte. Dnes k tomu tématu přibyl další článek a vzhledem k diskuzi pod ním

1.9.2016 v 10:18 | Karma článku: 22.42 | Přečteno: 981 | Diskuse

Radek Forman

Německé ženy před inkvizicí

Je až k neuvěření, kam může zajít politická snaha zajistit práva "nesvépravným" občanům. Z mého pohledu další nesymyslný zásah státu do soukromí.

31.8.2016 v 12:51 | Karma článku: 33.29 | Přečteno: 2124 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Dalibor Bartoš

O lidské hlouposti

Většinou se snažím psát o ekonomii, filozofii a politice a o otázkách a problémech, které nějak souvisí. Dnes jsme narazil opět po několikáté na naprosto neuvěřitelnou reklamu, že se naučíte cizí jazyk za 7 dní, pak ovšem zvýšili

23.11.2017 v 17:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Vítězslav Stanovský

GDPR - miniseriál - díl 2. - V čem je to jiné?

Dnes si řekneme základní rozdíly mezi GDPR a stávajícím zákonem o ochraně osobních údajů. Je jich více, ale ty nejvýznamnější se týkají práv občanů ke správcům osobních údajů. A v neposlední řadě ve výši sankcí...

23.11.2017 v 15:05 | Karma článku: 8.12 | Přečteno: 314 | Diskuse

Ivo Hnilica

Volební debakl pravicových stran - hnutí ANO 2011 prostě musí!

Tak vlastně o čem se s nim chcete bavit. A najednou se objeví miliardář a zajímá se o běžné tedy nebohaté členy naší společnosti a sděluje lidem, budu pracovat pro vás! To sdělení mnoho lidí chápe velmi pozitivně což se také odra

23.11.2017 v 14:13 | Karma článku: 28.98 | Přečteno: 794 | Diskuse

Jan Ziegler

Do Evropského parlamentu už teroristé nesmí

Je to reakce na důrazný protest skupiny europoslanců, kteří nesouhlasili s vystoupením palestinské teroristky Leily Chálidové v této instituci. Ta navíc nehorázně urazila židovské oběti nacismu!

23.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 22.62 | Přečteno: 461 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Demokracii představuje „funkční systém“ a ne „samozvaní frustrovaní rádoby demokraté“

Nezamlžujme a neohýbejme si naši demokracii věčně zavádějícími diskusemi o ničem někam, něco jako např. o Yettim nebo co by kdyby přiletělo UFO a co s koncem světa.

23.11.2017 v 13:24 | Karma článku: 24.28 | Přečteno: 609 | Diskuse
Počet článků 25 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2295

"K vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama" - Edmund Burke. Bohužel, jak pravdivé.

Mnohokrát mě život srazil až na dno, a přesto se vždycky snažím povstat znovu. Spoléhám především sám na sebe. Pozoruji svět kolem sebe a občas mě to nutí vyjádřit se. Kromě toho píšu pohádky pro děti ( www.kocour-bonifac.cz), protože si říkám, že aspoň děti by ještě měly věřit, že svět je v pořádku.

Více o mně: http://1jv.cz/antarktida/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.