Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě jednou k adopci dětí homosexuálními páry

15. 08. 2016 17:00:28
Vzhledem k tomu, že jsem se k tomuto tématu vyjádřil dříve, myslel jsem, že už se k němu nebudu vracet. Ale dva články, které jsem v poslední době přečetl, mě přece jen přinutily k zamyšlení.

Ve svém dřívějším příspěvku jsem kladl otázku, zda se při prosazování práva homosexuálních párů na adopci dítěte bere ohled na práva dítětě. Doslova jsem napsal: "

Pokud budu vycházet z předpokladu, že adoptované dítě bude s největší pravděpodobností normálně sexuálně orientované, může pro něj být v budoucnosti, až začne dospívat, dost frustrující pocit, že bylo adoptováno homosexuálním párem. Třeba taky ne, nedokážu to odhadnout, ale pochybuji, že by se jakýkoliv psycholog dnes dokázal podepsat pod prohlášení, že je si stoprocentně jistý, že to psychiku dítěte neovlivní.

Zdroj: http://radekforman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=523867

Tento svůj příspěvek jsem uveřejnil 6.6.2016. Docela mě zamrazilo, když jsem před několika dny narazil na článek, pojednávající o studii profesora sociologie Paula Sullinse. Podle jeho výzkumu hlásilo ve věku mezi 24 a 32 lety svého věku depresi více než 50% lidí, kteří byli vychováváni homosexuálními páry, zatímco ve stejné věkové kategorii hlásilo deprese pouze 20% lidí, vychovávaných v klasické rodině. Celý článek si mužete přečíst zde: http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/15812-pravda-o-detech-v-homorodinach-nova-americka-studie-s-vysledky-ktere-se-dienstbierum-celeho-sveta-nebudou-libit.aspx

Podotýkám, že jsem studii profesora Sullinse nečetl v originále, vycházím pouze z informací, které jsem přečetl na portálu parlamentní listy. Předpokládám však, že tato studie existuje a její výsledky víceméně odpovídají tomu, jak byly zveřejněny na tomto portálu.

K tomu jsem dále narazil na článek, který píše o studii, představené v magazínu Proceedings of the National Academy biology z několika univerzit. Podle této studie neexistuje rozdíl mezi mužským a ženským mozkem a do skupiny s výhradně mužským nebo výhradně ženským mozkem podle specifických znaků patří méně než 8% lidí. Dále tato studie zjistila, že záleží na vnějších okolnostech, zda mozek bude fungovat "mužsky" nebo "žensky". V článku se uvádí: "Jestliže ženy bývají citovější, muži racionálonější, jestliže ženy zvládají více současných činností, ale neorientují se tak dobře v mapě, postrádají smysl pro humor a nejsou tak fyzicky výkonné, to vše je z podstatné míry výsledkem kulturních faktorů." a dále také: "Oblékáme-li už ta nejmenší nemluvňata do modré, respektive růžové, chválíme-li malé chlapečky, když tlučou dřívkem do lavičky, ale vybízíme holčičky, aby se neumazaly od písku, utváříme jejich budoucí preference. Tak můžeme vychovat dívku, která bude jako kluk nebo naopak zženštilého mladíka." Celý článek pojednávající o této studii najdete zde: https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/411005-proc-zena-nemuze-byt-jako-muz.html

Pokud by tato uvedená teorie byla pravdivá, pak z toho pro mě vyplývá otázka, zda je homosexualita opravdu vrozená? Zatím jsem to bral jako fakt, že ano. Ale co když je výsledkem vnějších okolností? Co když jsou homosexuální lidé prostě obětí prostředí, ve kterém vyrůstali? Co když je toto prostředí bez jejich vědomí ovlivnilo natolik, že se jejich mozek rozhodl z nějakého nám neznámého důvodu pro tuto variantu? Je také všeobecně známý fakt, že v uzavřeném společenství jedinců stejného pohlaví (věznice, armáda, kláštery) dochází k homosexuálním stykům. Všichni známe ty vtipy o spadlém mýdle ve vězeňských sprchách. Tyto případy jsou vysvětlovány jako "náhražkové sexuální chování". Pokud ale tedy uzavřené prostředí může ovlivnit chování dospělého heterosexuálního jedince směrem k homosexualitě, jak si můžeme být jisti, že homosexuální prostředí v rodině dítěte, kterou rovněž můžeme považovat za uzavřené prostředí, neovlivní jeho budoucí vývoj?

I přes tyto myšlenky si myslím, že homosexualitu nelze označit za nemoc a už vůbec ne se ji snažit léčit. Protože pokud by moje úvaha byla správná a dětský mozek by si z nějakých důvodů vnějších okolností vybral variantu homosexuality, třeba proto, že chlapec vidí násilnického otce, bijícího matku a a nechce být jako on, pak už se s tím v dospělosti určitě nedá nic dělat. Děti jsou prostě výsledkem chování svých rodičů. Děti kuřáků častěji začnou kouřit, děti alkoholiků mají rovněž sklony k alkoholismu. Anebo jsme svědky přesného opaku, kdy se děti se svými rodiči vůbec neztotožní a co nejdříve je opustí. Třeba i homosexualita je určitá forma neztotožnění se s jedním z rodičů.

Ale právě tyto myšlenky mě vedou k tomu, že o povolení adopce dětí homosexuálními páry bychom měli hodně rozmýšlet. Homosexualitu samozřejmě tolerovat, ale nijak ji neoslavovat. A naopak co nejvíce podporovat klasický model rodiny, kde děti žijí se svými rodiči.

Autor: Radek Forman | pondělí 15.8.2016 17:00 | karma článku: 27.85 | přečteno: 880x

Další články blogera

Radek Forman

Ženy jsou podle pánů Čunka a Bělobrádka zodpovědné za všechno. Ale co pánové?

Pan Bělobrádek a pan Čunek se v nedávné době vyjádřili, že za problém samoživitelek a neplacení alimentů mohou hlavně ženy samotné. Jejich argumenty mě po dlouhé době přinutily, abych k tomu řekl svůj názor.

24.4.2017 v 12:38 | Karma článku: 32.33 | Přečteno: 1595 | Diskuse

Radek Forman

Jsem rád, že Úřad pro ochranu osobních údajů mě tak pečlivě chrání.

Zákony prosazované bez morální logiky se stávají paskvilem, který pošlapává práva všech slušných lidí. Myslím, že tohle je ukázkový případ.

15.9.2016 v 21:08 | Karma článku: 42.46 | Přečteno: 3543 | Diskuse

Radek Forman

Takže inkvizice asi přece jen bude.

Včera jsem se vyjádřil k návrhu zákona, který projednával povinnost německých vdaných žen na žádost manžela říct jméno muže, který byl při početí dítěte. Dnes k tomu tématu přibyl další článek a vzhledem k diskuzi pod ním

1.9.2016 v 10:18 | Karma článku: 22.42 | Přečteno: 981 | Diskuse

Radek Forman

Německé ženy před inkvizicí

Je až k neuvěření, kam může zajít politická snaha zajistit práva "nesvépravným" občanům. Z mého pohledu další nesymyslný zásah státu do soukromí.

31.8.2016 v 12:51 | Karma článku: 33.29 | Přečteno: 2124 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Klára Tůmová

Nechoď pryč!

"Miláčku, poď domů, já fakt musim jít!" Koukám na hodinky, což v zimní výbavě není jen tak, a přemýšlím, zda má ještě cenu stresovat se tímhle autobusem, když za chvilku jede další...

23.11.2017 v 17:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

David Vlk

Pane, vy jste čuňas, aneb rána jsou již chladná a vánoce za rohem.

V kapse mi šustí pytlík na psí hovínka a já čekám. Včera jsem zrovna četl, jak je takový hovínko pro horolezce na Nanga Parbatu vítaným zdrojem životodárného tepla.

23.11.2017 v 14:36 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 729 | Diskuse

Petr Omelka

Gitans - cikáni po francouzsku

"Svoboda je poznaná nutnost," prohlásil kdysi jeden vousatý chlapík. Měl pravdu. Cikáni to ale věděli od nepaměti.

23.11.2017 v 14:03 | Karma článku: 19.02 | Přečteno: 777 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Dobrá fotka je ulovením vzácného momentu, co neumře časem (obhajoba vítězného snímku)

Stejně jako to říkáme o dobré reportáži, co vytáhne věc v čase aktuálním na světlo boží, ale dobrá, čtivá a platná obsahem a poselstvím je i za sto let. Jako se zdaří stejné malíři, jako Michelangelův David má v očích odhodlání

23.11.2017 v 13:17 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 393 | Diskuse

Libuse Palkova

Prezident a korupce

Nový prezident je nadějí, že se země konečně zbaví korupce, nezaměstnanosti a chudoby, která je naším současným největším problémem. Tak nějak zní hesla v Zimbabwe vítající nového politika.

23.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 8.25 | Přečteno: 649 | Diskuse
Počet článků 25 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2295

"K vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama" - Edmund Burke. Bohužel, jak pravdivé.

Mnohokrát mě život srazil až na dno, a přesto se vždycky snažím povstat znovu. Spoléhám především sám na sebe. Pozoruji svět kolem sebe a občas mě to nutí vyjádřit se. Kromě toho píšu pohádky pro děti ( www.kocour-bonifac.cz), protože si říkám, že aspoň děti by ještě měly věřit, že svět je v pořádku.

Více o mně: http://1jv.cz/antarktida/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.